چطور کتاب کمک درسی بخریم ؟

منتشر شده در: 20 مهر 1400 ، 09:20

چطور کتاب کمک درسی بخریم ؟

کتاب های کمک درسی با هدف آموزش ، یادگیری مطالب ، نکات و آزمون های گوناگون تالیف می شوند تا دانش آموزان بر مطالب تسلط یابند و برای آزمون های مهم آمادگی پیدا کنند .

دانش آموزان در دوران کنکور برای خرید کتاب کمک درسی از تجربه های دیگران ، افراد برتر کنکور یا مشاوران تحصیلی استفاده می کنند در حالی یک روش مطالعه شاید برای یک دانش آموز خوب باشد و نتیجه ی خوبی کسب کند اما شاید برای دانش آموزان دیگر نتیجه ی عکس داشته باشد .

اما شما قبل از خرید کتاب کمک درسی باید تعیین کنید که چرا می خواهید کتاب کمک درسی بخرید ؟ هدف شما از خرید کتاب کمک درسی چیست ؟

اگر شما در درسی نقاط ضعف دارید یا می خواهید برای سال تحصیلی جدید آماده شوید باید کتاب کمک درسی بخرید که درسنامه های کامل داشته باشد و دارای تست و تمرین های زیادی باشند .

برخی از دانش آموزان بر مطالب کتاب درسی تسلط دارند فقط می خواهند منبعی داشته باشند تا مطالب برای آن ها مرور شود پس باید کتاب کمک درسی تهیه کنند که دارای نکات آموزشی و تمرینات در سطح کتاب درسی باشد .

برخی دیگر نیز بر محتوای کتاب درسی مسلط هستند اما تمرینات کتاب در سطحی نیست که مطالب در ذهن آن ها تثبیت شود پس باید کتاب کمک درسی بخرند که دارای آزمون های تشریحی ، آزمون های تستی و آزمون هایی مشابه با کنکور باشد .

پس اولین قدم در خرید کتاب کمک درسی این است که شما نیاز خود را از کتاب کمک درسی مشخص کنید .

بهترین راه برای خرید کتاب های کمک درسی چیست ؟

در گذشته تحصیل کردن یک چالش برای افراد به شمار می رفت . به دلیل این که در گذشته امکانات برای تحصیل کم بود فقط برخی از افراد می توانستند به موفقیت برسند . اما امروزه همه چیز تغییر کرده است و منابع و امکانات زیادی در اختیار همه قرار گرفته است که کتاب کمک درسی نیز از جمله ی این امکانات می باشد .

کتاب های کمک درسی کمک زیادی به دانش آموزان می کنند و دانش آموزان می توانند در هر مقطع تحصیلی که هستند از این کتاب ها استفاده کنند .

برخی از کتاب ها حاوی نکاتی هستند که کتاب های درسی دانش آموزان را کامل می کنند . برخی دیگر نیز شامل تست هایی هستند که داوطلبان کنکوری می توانند از آن ها استفاده کنند .

ناشران زیادی در زمینه ی چاپ و نشر کتاب های کمک درسی فعالیت می کنند که هر یک از این کتاب ها معایب و مزایایی دارد اما شما باید کتاب هایی را انتخاب کنید که مزایای زیادی داشته باشند .

امروزه تحصیل کردن بدون استفاده از کتاب های کمک درسی سخت است زیرا بدون استفاده از کتاب های کمک درسی دانش آموزان نمی توانند نمرات عالی در امتحانات کسب کنند و داوطلبان کنکوری هم نمی توانند به موفقیت برسند .

برای خرید کتاب های کمک درسی راه های زیادی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند .

روش های خرید کتاب کمک درسی

مراجعه کردن به فروشگاه :

روش اول برای خرید کتاب کمک درسی مراجعه کردن به فروشگاه ها است . یکی از مزایای این روش این است که شما در خرید حضوری می توانید کتاب کمک درسی را ببینید صفحات آن را ورق بزنید و از محتوای آن آگاه شوید ، شاید در هنگام خرید پشیمان شوید و به سراغ کتاب کمک درسی دیگری بروید .

اما خرید حضوری معایبی نیز دارد که می توان به شلوغی ، ترافیک ، نرسیدن به کارهای دیگر اشاره کرد . حتی ممکن است شما کتاب مورد نظر خود را پیدا نکنید و مجبور شوید به کتاب فروشی دیگری سر بزنید که در این صورت وقت خود را نیز صرف آن کنید .

در برخی موارد نیز پیش می آید که کتاب یک ناشر آنقدر کمیاب است که نمی توان آن را تهیه کرد ، که شما شاید مجبور شوید به انتشارات آن کتاب هم بروید و شاید در آن جا نیز کتاب مورد نیاز را پیدا نکنید پس در این صورت باید چه کنید ؟ راه حل چیست ؟

خرید کردن از فروشگاه های اینترنتی :

امروزه به دلیل پیشرفت در فروشگاه های اینترنتی همه ی کالاها موجود می باشد از جمله می توان به کتاب های کمک درسی اشاره کرد .

در فروشگاه های اینترنتی انواع کتاب های کمک درسی به شکل طبقه بندی شده قرار گرفته است که افراد به راحتی می توانند به کتاب های مورد نظر خود دست یابند .

خرید کتاب کمک درسی از فروشگاه های اینترنتی راحت تر از خرید حضوری است زیرا شما به راحتی می توانید با یک کلیک ساده کتاب مورد نیاز خود را سفارش دهید .

برخی از فروشگاه های اینترنتی ارسال رایگان نیز دارند .