بررسی اجزای مهم طراحی سایت خبری

منتشر شده در: 23 بهمن 1401 ، 14:22

بعد از سال 2000، پیشرفت های زیادی در زمینه تکنولوژی صورت گرفت که وب سایت ها یکی از این موارد هستند. طراحی سایت دات نت ، طراحی سایت خبری و طراح سایت سه مقوله ای هستند که در زمینه طراحی وب سایت ها مطرح می شوند.

طراحی سایت دات نت

صفحات وب یکی از چندین مدل برنامه نویسی برای ایجاد وب سایت ها و برنامه های وب ASP.NET است.

صفحات وب یک راه آسان برای ترکیب HTML، CSS و کد سرور ارائه می دهد:

 • یادگیری، درک و استفاده آسان است

 • از مدل برنامه SPA (برنامه تک صفحه ای) استفاده می کند

 • مشابه PHP و کلاسیک ASP

 • زبان های برنامه نویسی VB (Visual Basic) یا C# (C sharp)

علاوه بر این، برنامه های صفحات وب به راحتی با کمک های قابل برنامه ریزی برای پایگاه های داده، ویدئوها، گرافیک، شبکه های اجتماعی و موارد دیگر قابل گسترش هستند. اگر می خواهید یک صفحه وب برای کسب و کار کوچک خود بسازید، ASP.NET یک چارچوب محبوب و رایگان است که بسیاری از شرکت های برتر برای برنامه های کاربردی وب خود از آن استفاده می کنند. از Bing تا 3M و US Airways، شرکت‌ها در سراسر جهان از ASP.NET برای ایجاد وب‌سایت‌های پر جنب و جوش استفاده می‌کنند. ASP.NET استفاده از HTML، CSS و جاوا اسکریپت را در ارتباط با کد سرور آسان تر می کند تا بتوانید یک صفحه وب پویا بسازید. برای شروع، WebMatrix را دانلود کنید -- یک ابزار توسعه وب رایگان در دسترس مایکروسافت که ایجاد و انتشار صفحه وب خود را برای شما آسان می کند.

طراحی سایت خبری

تایپوگرافی سبک یا فونت محتوای نوشته شده است. استفاده از این امر برای طراحی سایت خبری بسیار مهم است. طراحان وب یکی یا ترکیبی را انتخاب می کنند که جذاب و خواندنی باشد. برای انجام بهترین انتخاب، آنها باید فونتی را انتخاب کنند که با مخاطب هدف مطابقت داشته باشد. برخی از سایت ها ممکن است در فونت های سریف بهتر باشند در حالی که برخی دیگر می توانند از فونت های غیرسریف استفاده کنند، بسته به صنعت سایت، هدف و کاربر معمولی.

خوانایی

خوانایی زمانی است که متن محتوا در یک صفحه وب به راحتی قابل مشاهده و خواندن باشد. متن موجود در وب سایت باید خوانا باشد زیرا بازدیدکنندگان معمولا زمان کمی را صرف آن می کنند و باید به سرعت اطلاعات را پیدا کنند. طراحان می توانند با انتخاب اندازه و پیکسل مناسب برای متن به این امر دست یابند. تضاد بین متن و رنگ های پس زمینه سایت نیز خوانایی را بهبود می بخشد.

جهت یابی

عناصر ناوبری ابزارهایی هستند که به کاربران این امکان را می دهند تا جایی که می خواهند در یک وب سایت بروند را انتخاب کنند. بسته به طرح و ساختار سایت، ممکن است در سربرگ، بدنه و پاورقی وب سایت وجود داشته باشند. این عناصر ضروری هستند زیرا بازدیدکنندگان را در اسرع وقت به اطلاعاتی که می خواهند هدایت می کنند. طراحان می‌توانند انواع طرح‌ها و طرح‌بندی‌های ناوبری را انتخاب کنند، مانند استفاده از دکمه‌ای که منوهای ناوبری را پنهان و آشکار می‌کند. آنها همچنین می توانند فلش های یک کلیک و دکمه های دیگری را که کاربران را به بالای صفحه، به یک منطقه خاص از یک صفحه یا به طور کامل صفحه دیگر هدایت می کند، ترکیب کنند.

طراح سایت

یک طراح وب سایت به صورت روزانه چه کاری انجام می دهد؟

قبل از صحبت در مورد مهارت ها یا تحصیلات مورد نیاز، اجازه دهید وظایف روزانه یک طراح وب سایت را کشف کنیم تا بتوانید ببینید که آیا این چیزی است که با علایق شما مطابقت دارد یا خیر. به طور منظم، یک طراح وب سایت دارای وظایف و توانایی های زیر است:

 • طراحی و چیدمان وب سایت

 • از طریق ناوبری یک سایت فکر کنید تا بهترین تجربه کاربری را ارائه دهید

 • صفحات نمونه طراحی کنید و ماکت بسازید

 • برای ایجاد تصاویر، گرافیک یا انیمیشن در برنامه های Adobe کار کنید

 • ثبت دامنه های وب

 • سازماندهی فایل ها

 • همکاری در به روز رسانی یا "بازسازی" وب سایت برای ایجاد سایت با نویسندگان و

 • مهارت های محل کار

 • ارتباط

 • یک طراح به این توانایی نیاز دارد که با یک شرکت در مورد آنچه می‌خواهد صحبت کند، در مورد مخاطبان مورد نظر سؤال بپرسد و ایده‌های خود را برای یک سایت مؤثر منتقل کند.

 • توانایی برقراری ارتباط فقط شروع کار است، شرکت ها یک طراح پاسخگو نیز می خواهند. یک طراح واکنش گرا شرکت را در جریان قرار می دهد، مسائل را در صورت بروز توضیح می دهد و در مورد ضرب الاجل ها بحث می کند.

مدیریت زمان

به عنوان یک طراح وب، ممکن است تصمیم بگیرید که یک رویکرد مستقل داشته باشید که در آن با شرکت های مختلف به طور همزمان کار می کنید یا ممکن است برای یک شرکت کار کنید. در هر صورت، به توانایی مدیریت موثر زمان خود برای حفظ پروژه های متعدد نیاز دارید.

همکاری

در بسیاری از موارد، یک طراح وب سایت با افراد دیگر برای ایجاد یک سایت همکاری می کند. ممکن است یک کپی رایتر، طراح گرافیک یا حتی اعضای یک بخش فناوری اطلاعات در ایجاد وب سایت شرکت کنند. اگر اینطور است، به توانایی گوش دادن، همکاری و انتقاد سازنده نیاز دارید.

آشنایی مقدماتی در این موارد، امری ضروری برای درک نکات پیچیده تر است. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات ایجاد وب سایت در مدل های متنوع، به وب سایت cms-iran.com مراجعه کنید و از خدمات آنها بهره ببرید.