چگونه رنگ موی مشکی را روشن کنیم؟

منتشر شده در: 22 فروردین 1402 ، 19:01

برای اینکه بخواهید مو های مشکی یا تیره خود را روشن کنید باید این کار را با استفاده از دکلره یا بدون این ماده انجام دهید. قطعا می دانید که دکلره یک ماده شیمیایی بوده و باید به اندازه از آن استفاده شود تا مو ها آسیب نبینند. بنابراین آیا رنگ موی روشن را با استفاده از دکلره اجرا کنیم؟

روشن کردن رنگ موی مشکی با دکلره

طبق راهنمای گام به گام رنگ کردن موی مشکی در خانه که در این متن آمده است، به شما توضیح می دهیم که چگونه باید رنگ موی مشکی خود را با استفاده از دکلره، روشن کنید.

اولین مرحله؛ تست پچ

قبل از استفاده از رنگ موی خانگی پیشنهاد می کنیم از 48 ساعت قبل، تست پچ انجام دهید. با این تست متوجه می شوید که آیا پوست سر به این محصولات شیمیایی رنگ مو حساس است یا خیر؟

دومین مرحله؛ آماده کردن مواد لازم

قبل از شروع مطمئن شوید که آیا هر چیزی که لازم دارید در دسترس شما قرار دارد یا خیر؟ حوله، ماده دکلره، کاسه، دستکش و .. را حتما کنار دست خود قرار داده و از قبل آماده کنید.

سومین مرحله؛ جداسازی مو ها

در این مرحله باید مو های خود را به چند دسته تقسیم کنید. به گونه ای که دو قسمت در جلو و دو قسمت در پشت قرار بگیرند. سپس هر یک از دسته ها را با گیره محکم کنید. برای مو های کوتاه نیازی نیست این مرحله را اجرا کنید.

چهارمین مرحله؛ آماده کردن ترکیب دکلره

ترکیب پودر دکلره خود را درست کنید. به خوبی مخلوط کنید تا کاملا یکدست باشد. در صورتی که مخلوط شما کمی حالت آبکی دارد. بهتر است پودر بیشتری را به این ترکیب اضافه کنید.

پنجمین مرحله؛ آغشته کردن مو ها با ترکیب به دست آمده از پودر دکلره

برای انجام این مرحله باید حتما یک شخص به شما کمک کند. این فرایند آغشته کردن باید از پشت مو ها شروع شود. از نوک مو ها تا قبل از ریشه ها باید با این مخلوط دکلره آغشته شوند. مراقب باشید که ریشه ها با دکلره پوشانده نشوند. همچنین برای یکدست شدن و اجرای بهتر رنگ روی مو باید این مرحله را به سرعت بگذرانید.

ششمین مرحله؛ آغشته کردن ریشه مو ها با ترکیب دکلره

اکنون مو های خود را که در مرحله قبلی دکلره کردید را باز کرده و برگردانید. زیرا نوبت به ریشه ها رسیده و باید قسمت ریشه مو ها را با ترکیب به دست آمده از پودر دکلره، آغشته کنید.

هفتمین مرحله؛ تاثیرگذاری دکلره روی مو

در این مرحله باید صبر کنید تا پودر دکلره روی مو های آغشته شده عمل کند. برای این کار کافی است با کشیدن یک کیسه پلاستیکی روی مو های خود، تقریبا 40 الی 60 دقیقه زمان دهید. همچنین لازم است که هر 10 دقیقه یکبار رنگ مو های خود را چک کنید.

با دکلره کردن مو های سیاه، متوجه تغییر رنگ آن به نارنجی می شوید. در واقع مو های مشکی ابتدا به نارنجی و بعد زرد روشن تغییر می کنند. یادتان باشد که بیشتر از 60 دقیقه در این حالت نمانید. زیرا ماندن این ماده روی مو ها بیشتر از 60 دقیقه می تواند به پوست سر آسیب بزند.

هشتمین مرحله؛ آبکشی کردن

در مرحله آخر، بعد از تمام شدن زمان تعیین شده و رسیدن رنگ مو ها به زرد روشن باید آن ها را با آب ولرم شستشو دهید. از شستشوی مو ها با آب داغ خودداری کنید.

احتمالا شما هم در مورد آسیب های دکلره، موارد زیادی را خواندید. اما یادتان باشد که کیفیت محصولات شیمیایی و تکنیک های کاربردی و تخصصی برای رنگ کردن باعث می شوند دیگر آسیبی به مو ها نرسد. پس شما می توانید برای روشن کردن رنگ موی مشکی اصولی با استفاده از دکلره به آکادمی زیبایی هستی نادری مراجعه کنید. از طرفی تغییر رنگ موی سیاه به روشن نیاز به تکنیک های خاصی دارد که فقط یک متخصص رنگ مو آن ها را به خوبی می شناسد.

نکات رنگ کردن مو های مشکی برای اولین بار

ایجاد تغییر در رنگ مو ها قطعا با تغییر در ظاهر شما نیز همراه است. به همین دلیل اگر می خواهید برای اولین بار مو های مشکی خود را روشن کنید باید نکاتی را پیش از رنگ کردن مو در نظر بگیرید. راهنمایی که در این مطلب آمده، نکات خوبی برای شما هستند که قصد دارید اولین بار مو های خود را رنگ کنید.

انتخاب هوشمندانه رنگ مو

برای اینکه اولین بار رنگ مو های مشکی خود را روشن کنید. بهتر است از رنگ مو هایی استفاده کنید که نسبتا تیره تر هستند. زیرا روشن کردن رنگ مو به مواد شیمیایی بیشتری نیاز داشته و آسیب زیادی به مو وارد می کند. بنابراین علیرغم زیبا بودن هایلایت های بلوند، پیشنهاد می کنیم هایلایت های کاراملی یا چنین رنگ هایی را برای اولین بار جایگزین رنگ های روشن تر کنید.

عدم شستشو مو ها قبل از رنگ کردن

یادتان باشد که برای روزی که وقت رنگ کردن مو دارید هیچ آرایشگری فکر نمی کند که شما شلخته هستید. پس مو های خود را نشورید و بگذارید کثیف بماند. زیرا ممکن است باقی مانده شامپو روی سر بماند که این باعث واکنش دادن با رنگ مو و ایجاد آسیب در مو ها می شود.

در این مقاله توصیه شده که تا دو روز قبل از رنگ کردن مو ها، آن ها را نشورید. زیرا روغن های طبیعی موجود روی پوست سر در جلوگیری از آسیب دیدن این نواحی و مو ها نقش دارند. عدم شستشو مو پیش از رنگ کردن، مهم ترین نکته ای است که باید در نظر بگیرید.

انجام مراقبت های مو بعد از رنگ کردن به توصیه آرایشگر

یک متخصص دوره آموزش رنگ مو به خوبی می داند که چه چیزی برای مو های شما لازم است. پس اصلا به این موضوع فکر نکنید که امکان دارد این موضوع را به دلیل دریافت هزینه های اضافی تر بیان کرده است. با درمان مو، آن ها را تغذیه و بازیابی کنید. در این صورت دیگر نگران آسیب دیدن مو های خود نباشید.

با توجه به این که در متنی از سایت vogue.co.uk گفته شده نوک مو های رنگ شده بسیار شکننده هستند. توصیه می کنیم هر 4 هفته یا هر 6 هفته آن را اصلاح کنید. همچنین برای ریشه هایی که مجدد به رنگ قبلی خود باز می گردند بهتر است ترمیم رنگ ریشه را انجام دهید.

عدم مصرف نرم کننده و حالت دهنده های مو تا یک هفته

مو هایی که دکلره می شوند نیاز به مراقبت و حساسیت بیشتری دارند. یک هفته بعد از رنگ کردن، بهترین زمان برای استفاده از محصولات نرم کننده یا حالت دهنده مو است. زیرا زود تر از آن می تواند مشکلاتی را برای مو هایتان ایجاد کند.

استفاده از شامپو و نرم کننده حفاظت کننده از رنگ مو

بر خلاف شامپو ها و نرم کننده های معمولی، مو های رنگ شده به شامپو و نرم کننده هایی نیاز دارند که محافظ رنگ آن ها باشند. اسید های چرب موجود در این محصولات به خوبی از رنگ مو های شما مراقبت می کنند.

شما می توانید در این مطلب بخوانید که شامپو های مبتنی بر سولفات می توانند مو های شما را خشک کنند. در نتیجه رنگ مو را محو کرده و درخشندگی آن را از بین می برد. اما شامپو های بدون سولفات که فاقد مواد شیمیایی پاک کننده هستند و شامپو مخصوص مو های رنگ شده که لایه محافظ سبکی به وجود می آورند را انتخاب کنید. در این صورت رنگ مو های شما به خوبی حفظ شده و برای همیشه درخشان است.

با این راهنما، بهترین رنگ مو را برای اولین بار انتخاب کنید!

رنگ پوست اصلی ترین عاملی است که می تواند در تعیین بهترین رنگ مو برای شما موثر باشد. بنابراین یک آرایشگر با تجربه از نگاه به ته رنگ پوست شما می فهمد که چه رنگی برای شما مناسب است. اکنون قصد داریم طبق نکاتی که برای انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست در این مقاله آمده، شما را راهنمایی کنیم.

پوستی با ته رنگ سرد

قرمز شدن پوست شما زیر نور خورشید و آبی شدن رگ های مچ دست شما جزء عواملی هستند که نشان می دهند ته رنگ پوست شما، سرد است. رنگ مو های آبی، صورتی و قرمز بهترین گزینه رنگ مو برای این افراد هستند.

  • رنگ مو های پیشنهادی: شرابی، بلوند، زنجبیلی، قهوه ای خاکستری و عسلی

پوستی با ته رنگ گرم

برنزه شدن پوست شما زیر نور خورشید و سبز شدن رگ های مچ دست شما جزء عواملی هستند که نشان می دهند ته رنگ پوست شما، گرم است. رنگ مو های گرم، قهوه ای، طلایی و هلویی بهترین گزینه رنگ مو برای این افراد هستند.

  • رنگ موی پیشنهادی: قهوه ای شکلاتی، شاه بلوطی، قهوه ای مایل به قرمز، قهوه ای طلایی و ماهاگونی

پوستی با ته رنگ طبیعی

پوست های خنثی تن رنگی به صورت ترکیبی از رنگ های گرم و سرد دارند. بنفش و سبز شدن رگ های مچ دست شما نشان می دهند که رنگ پوستی خنثی دارید. رنگ های گرم و خنثی بهترین گزینه ها برای این افراد هستند. از طرفی هر دو رنگ گرم و سرد در افرادی با رنگ پوست خنثی، جلوه خوبی دارد.

  • رنگ موی پیشنهادی: Deep violet یا بنفش تیره، قهوه‌ای طلایی، قهوه‌ای قرمز و قهوه‌ای مسی