آموزش حذف اپل ایدی از مک بوک

منتشر شده در: 26 شهریور 1402 ، 13:15

ممکن است پس از مدتی به حذف کردن یا تغییر دادن اپل آیدی خود در دستگاه مک بوک نیاز داشته باشید‌. اگر به هر دلیل قصد غیر فعال کردن حذف اپل آیدی از مک بوک را دارید می‌توانید با انجام فرایندی ساده به هدف برسید. در این مقاله راهنمای کامل Sign Out یا غیر فعال سازی Apple ID از مک بوک را ارائه نموده و نحوه تغییر اپل آی دی در مک بوک را نیز توضیح خواهیم داد.

حذف اپل ایدی از مک بوک

اهمیت اپل آیدی در سیستم‌ها و دستگاه‌های مربوط به اپل

اپل آیدی شناسه یا هویت کاربری شما در سیستم اپل است. این شناسه را می‌توان دریچه‌ای برای استفاده از انواع سیستم‌های مربوط به اپل و کد منحصر به فردی برای دسترسی به سایر محصولات اپل دانست. به همین جهت بدون در اختیار داشتن Apple ID نمی‌توانید از تمام قابلیت‌ها و امکانات مک بوک استفاده کنید. با این وجود ممکن است به دلایل خاصی قصد پاک کردن یا غیر فعال نمودن این آیدی در دستگاه مک بوک را داشته باشید.

باید اظهار داشت که برای غیر فعال کردن یا حذف کردن آیدی فعال اپل در مک بوک راه حل دقیق و قطعی وجود ندارد. بررسی تجربه برخی کاربران نشان می‌دهد که ممکن است امتحان کردن بعضی از روش‌های پاک کردن اپل آیدی برای غیر فعال کردن این شناسه کاربری چندان موثر واقع نشود‌. با این وجود راهکار‌هایی برای حذف اپل آیدی به صورت غیر مستقیم وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان برای غیر فعال کردن Apple ID اقدام نمود.

اپل ایدی در مک بوک

شیوه غیر فعال کردن اپل آیدی از مک بوک

به طور کلی یک فرایند کاربردی و کارآمد جهت غیر فعال نمودن اپل آیدی وجود دارد. برای حذف اپل ایدی از مک بوک لازم است مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  • مرحله اول: دستگاه خود را روشن کنید و در نوار منوی مک بوک بر روی آیکون اپل (Apple) کلیک کنید.
  • مرحله دوم: اکنون لازم است بخش System Preferences را انتخاب‌ کنید .
  • مرحله سوم: در این جا بر روی گزینه iCloud کلیک کنید.
  • مرحله چهارم: حالا گزینه Sign Out را انتخاب کنید تا اپل آیدی شما به آسانی غیر فعال شود.

همانطور که مشاهده کردید، فرایند غیر فعال کردن اپل آیدی در مک بوک بسیار آسان و سریع است و می‌توانید با پشت سر گذاشتن چهار مرحله بالا، اپل آیدی قبلی خود را‌ ساین اوت یا حذف نمایید.

شیوه تغییر اپل آیدی در مک بوک

در برخی موارد پروسه تغییر اپل آیدی به درستی صورت نمی‌گیرد یا با مشکلی خاص مواجه می‌شود‌. گاهی اپل اعلام می‌کند که آدرس ایمیلی که قصد استفاده از آن را دارید، خودش یک اپل آیدی مجزا است. برخی دلایل دیگر نیز ممکن است برای تغییر این آدرس مشکل ایجاد کند. یا تمام این‌ها، راه‌هایی برای تغییر آدرس ایمیل مربوط به اپل آیدی وجود دارد که می‌توانید به آسانی از آن‌ها‌ برای عوض کردن آیدی اپل خود استفاده کنید. توجه داشته باشید چنانچه اپل آیدی خود را فراموش کردید، بدون تغییر آدرس ایمیل نیز می‌‌توانید آن را بازیابی کنید.

اپل آیدی یک آدرس ایمیل مانند آدرس‌های مربوط به جیمیل یا یاهو است. با این وجود ممکن است رمز عبور با رمز عبور اپل آی دی یکسان نباشد‌. در حقیقت ممکن‌ است رمز عبور ایمیل با رمز عبور اپل آی دی متفاوت باشد. بهتر است برای هر حساب از رمز عبور مجزا استفاده کنید. اپل آی دی نیز یک آدرس ایمیل محسوب می‌شود. از این‌رو لازم است به آدرس ایمیل دسترسی پیدا کرده و تغییر را تایید کنید. پیش از تفییر دادن رمز این آدرس باید رمز عبور ایمیل‌‌ خود را حفظ باشید.

با ساخت اپل آیدی جدید از جانب شما، اپل هم یک آدرس ایمیل @icloud.com برای شما ایجاد خواهد کرد‌. این آدرس ایمیل مطابق با اپل آیدی شما ساخته شده است و بدون کشمکش‌ها و مسائل مربوط به AppleCare نمی‌توان از آن به عنوان آدرس ایمیل جدید برای اپل آیدی جدید استفاده نمود. در این حالت با توجه به توصیه اپل، باید پیش از تغییر آدرس ایمیل، از اپل آیدی مربوط به همه دستگاه‌های خود خارج شوید. علت این اقدام این است که در صورت غیر فعال شدن اپل آیدی، دستور العمل‌های احتیاطی و امنیتی رعایت شود. علاوه بر این لازم است به شکل دستی از ایتونز و اپ استور نیز خارج شوید.

چنانچه برای ساخت اپل آیدی از ایمیل‌های مربوط به اپل که انتهای آنها به me.com یا cloud.com یا mac.com ‌ ختم می‌شود استفاده نموده‌اید، امکان عوض کردن اپل آیدی با سایر ایمیل‌ها مثل gmail.com و ... وجود ندارد. به منظور تغییر اپل آیدی در مک بوک می‌توانید به کمک مرورگر وب وارد عمل شوید.

تغییر اپل آیدی در مک بوک

مراحل تغییر اپل آیدی در مک بوک

مراحل زیر به شما برای تغییر اپل آیدی در مک بوک کمک می‌کند:

  • مرحله اول: در ابتدا آدرس appleid.apple.com را در مرورگر خود باز کنید.
  • مرحله دوم: صفحه‌ای پیش روی شما باز می‌شود که باید در آن اپل آیدی خود را وارد نموده و سپس بر روی فلش به سمت راست کلیک کنید تا حساب شما باز شود.
  • مرحله سوم: در بخش Account بر روی گزینه Edit در سمت راست Apple ID کلیک کنید.
  • مرحله چهارم: در این جا گزینه‌ای با نام Change Apple ID وجود دارد؛ برای تغییر اپل‌آیدی باید روی این گزینه کلیک‌ کنید.
  • مرحله پنجم: در این مرحله پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که باید آدرس ایمیل جدید مورد نظر خود را در آن وارد کرده و سپس برای ثبت تغییرات بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

پنج مرحله بالا اقدامات لازم‌ برای تغییر اپل آیدی در مک بوک هستند که می‌توانید به آسانی آن‌ها را طی کنید. به واقع با انجام پروسه بالا می‌توان اپل آیدی قبلی را با آدرس جدیدی که مد نظر دارید، تعویض نمود‌.

نتیجه گیری‌

روند حذف کردن و تغییر دادن اپل آیدی در دستگاه‌ مک ‌بوک‌ شامل مراحلی است که در این مقاله به شما ارائه شد. چنان چه پس از خرید لپ تاپ اپل به ایجاد اپل آیدی مورد نظر خود اقدام نمودید و پس از مدتی، قصد غیر فعال نمودن یا تغییر دادن این آدرس را داشتید می‌توانید از راهنمای ارائه شده در این مقاله برای حذف و تغییر اپل آیدی مک بوک خود استفاده نمایید‌.