کوتاه کننده لینک و تاثیر آن در سئو سایت

منتشر شده در: 13 بهمن 1399 ، 12:27

لینک‌های طولانی را می‌توان با بکارگیری از ابزار کوتاه کننده لینک، کوتاه نمود این ابزار سرویس آنلاینی می باشد که به آن آدرس های طولانی که به صفحه وب سایت داده می‌شود و آن را به یک URL با کاراکترهای کوتاه تبدیل می‌کند به ساده ترین شکل لینک را کوچک می‌کند.

حسن لینک کوتاه این است که فضای کمتری را در مقایسه با URL بلند پر می‌کند.

کوتاه کننده‌ لینک یا Link Shortener سرویس‌هایی هستند که به کمک آن‌ها میتوان لینک‌ بلند وب سایت که ممکن است شامل صدها حرف باشند را به لینک کوتاه شده که نهایتا به چند کاراکتر میرسد خلاصه کرد. از مزایای استفاده از این سرویس ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :‌

قابلیت ردیابی لینک کوتاه

بیشتر سرویس‌های کوتاه کننده‌ لینک آمار بازدید و کلیک روی لینک را برای شما فراهم میکنند. با ردیابی یا track کردن لینک‌ها یک کسب و کار میتواند از علایق مخاطبان خود با خبر شود و تصمیمات استراتژیک خود را بر اساس آن برای تغییر یا ادامه کار خود بگیرد.

کاراکتر کمتر و اختصاصی کردن آدرس ها

مخصوصا وقتی به توییتر سر میزنید، استفاده کمتر از هر حرف یا کاراکتر بسیار اهمیت دارد. چون باید پیام خود را در ۱۴۰ حرف خلاصه کنید. بنابراین میتوانید لینک های بلند خود را با استفاده از کوتاه کننده لینک به لینک کوتاه تبدیل کرده و متن بیشتری بنویسید ، البته این محدودیت در بیشتر پیام رسان ها و بیشتر جوامع مجازی برقرار است.

در ضمن میتوانید از کلمه کلیدی خوبی برای تولید لینک استفاده کنید ، یا آنها را بسیار خلاصه کنید.

افزایش به اشتراک گذاری لینک

شاید-استفاده-کوتاه‌مدت-سئو-اغوا-کن/https://www.seowave.ir

یا لینک کوتاه شده

https://1da.ir/0Rsd9Waw

سرویس‌های کوتاه کننده لینک ، اشتراک گذاری را به مراتب راحت‌تر می‌کنند. ما به پخش شدن پست‌های خود در اینترنت بسیار علاقه داریم پس این راه میتواند بسیار به ما کمک کند.

 

مردم به لینک‌ کوتاه عادت دارند

اگر همه مردم از روی یک پل بپرند شما هم این کار را میکنید؟ مسلماً نه، اما وقتی به سراغ کوتاه کننده لینک می‌آیند پیوستن به اکثریت کاملا منطقی است. استفاده از سرویس‌های کوتاه کننده‌ لینک انقدر عادی شده‌ است که کمتر کسی به آنها توجه می‌کند. باید توجه داشت که لینک‌ کوتاه نشده باعث زده شدن کاربران از وب سایت یا متنی که در حال خواندن آن هستند میشود.

 

افزایش احتمال کلیک کاربران روی لینک‌ کوتاه

مردم به دیدن لینک‌ کوتاه شده در شبکه‌های اجتماعی عادت دارند. بنابر این استفاده از کوتاه کننده لینک میتواند ضریب کلیک روی لینک های دیده شده (Click Through Rate) شما را افزایش دهد. این یکی از ساده ترین کارهایی است که میتوانید برای افزایش بازدید از لینک خود انجام دهید. اگه باور ندارید میتوانید با کوتاه کردن لینک و نگاه کردن به آمار متوجه این حقیقت شوید.

 

استفاده از کوتاه کننده لینک یک نوع بک لینک محاسبه میشود؟

استفاده از لینک های کوتاه تاثیری بر بک لینک  نداشته و به عنوان بک لینک محاسبه نمیشود.

 

استفاده از کوتاه کننده لینک تاثیر منفی در سئو سایت میگذارد؟

خوشبختانه استفاده از سرویس های دهنده معتبر ( معرفی شده در بخش پایین ) و استفاده از تکنیک های استاندارد انتقال صفحه ( هدایت کاربر با استفاده از کد ۳۰۱ ) باعث میشود کاربر به مقصد مورد نظر رسیده  و مشکلی در اعتبار آدرس بوجود نیاورد. اگر از سرویس های افزایش درآمد ، پاپ آپ و یا کند و غیر استاندارد استفاده کنید قطعا مشکلاتی برای کاربران خود بوجود میاورید.

 

 

سرویس‌های کوتاه کننده‌ لینک ایرانی:

https://1da.ir

لینک جدید وان دا برای استفاده در سایت های خارجی :

https://1da.li

سرویس کوتاه کننده‌ لینک خارجی:

http://bit.ly

http://tinyurl.com

http://bit.do

http://t.co

http://ow.ly

http://adf.ly